


Információk, érdekességek
Egyetlen sejtbõl is kiújulhat a HIV
2008. október 24.
A vírus alig néhány, vagy akár egyetlen sejtben szunnyadhat, hogy aztán újjáéledjen és ámokfutásba kezdjen.
Eddig rejtély volt a tudósok számára, miként képes újból életre kelni a HIV vírusa azután, hogy az erõs gyógyszerek kiirtják a vérbõl a betegség jeleit. Egy új kutatás szerint a vírus alig néhány, vagy akár egyetlen sejtben szunnyadhat, hogy aztán újjáéledjen és ámokfutásba kezdjen.
Végéhez közeledik a pollenszezon
2008. október 22.
Az összpollenszám több mint 60%–át adó parlagfû pollenkoncentrációja felére csökkent.
A 41. héten a napos, enyhe idõjárás ellenére is felére csökkent a pollenterhelés – ami a múlt heti emelkedés után azt mutatja, hogy végéhez közeledik az idei pollenszezon - áll az ÁNTSZ Aerobiológiai Hálózatának jelentésében.
Óvatosan az epilepsziából kigyógyítottakkal
2008. október 19.
A tartósan rohammentessé gyógyszerezett betegek szeretnék abbahagyni a szerintük már felesleges gyógyszer szedését.
Fenn kell tartani azokat a korlátozásokat, amelyek az epilepsziás betegek munkavállalási és cselekvési lehetõségeit meghatározott területeken beszûkítik, mert a rohamokat elodázó gyógyszerek nem minden betegnél és nem minden idõben egyformán hatásosak. Ez bonni kutatók véleménye, szemben egy norvég kutatócsoport javaslatával.
„Gombóc” a torokban
2008. október 18.
Sok beteg panaszkodik arról, hogy „gombócot érez a torkában” és nehezen nyel. A tünet rendszerint tartósan fennáll vagy gyakran visszatér, és igen kellemetlen. A betegek szenvedését jelentõsen fokozza a szorongás is, mert számos beteg attól fél, hogy rákja van. Annak, hogy valaki „gombócot érez a torkában”, számos oka lehet, és ezek közül a legkevésbé valószínû a rák.Gyomorégés: csak az veszi komolyan, aki tudja, mi a fájdalom
2008. október 06.
A gyomorégést nem veszik komolyan az érintettek, a megelõzés csak azt érdekli, akinek volt már súlyos idõszaka.
A GfK LHS HealthCare egyéni interjúk alapján készített felmérésének eredményei szerint még az érintettek sincsenek tudatában a gyomorégés által hosszú távon okozott betegségeknek. A megkérdezettek elmondásából kiderül, hogy a problémát a tünetek „házi" kezelésével igyekeznek mérsékelni és a megelõzésre csak azok fordítanak komoly figyelmet, akik már súlyosabb panaszok orvoslásán vannak túl.
További híreink megtekintéséhez lapozzon!
1...225226227...256